Odpowiednio dobrany materac powinien być przede wszystkim wygodny. Ma wspierać kręgosłup, nie powodując wad postawy ani nie pogłębiając istniejących, pozwalając tym samym na zdrowy i komfortowy sen. Jak wybrać właściwy materac do sypialni? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Wybór materaca. Dlaczego ma znaczenie?

Większość osób, które na co dzień nie interesują się tematyką materacy, podczas aranżacji sypialni mają jeden warunek: produkt musi pasować rozmiarem do łóżka. Jest to oczywiście ważna i oczywista sprawa, jednak z pewnością warto zwrócić uwagę także na pozostałe cechy. Materac do spania, choć jest niewidoczny dla gości, to zdecydowanie najważniejszy element, który znajduje się w sypialni. Dlaczego? To od tego produktu i jego jakości zależy poziom wyspania i wypoczynku. Co więcej, źle dobrany materac może sprawić, że po nieprzespanej nocy będą boleć nas plecy podczas porannej pobudki. W większości przypadków to właśnie podłoże odpowiada za problemy tego typu. Z tego względu warto na chwilę odłożyć dylematy związane z wyborem koloru ścian czy dekoracji, a zająć się materacem, który będzie nam towarzyszył podczas codziennego snu.

Na co zwrócić uwagę, kupując materac?

Jak wybrać materac do sypialni?Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że podłoże do spania ma być wygodne dla użytkownika. Pytanie jednak, co to właściwie znaczy i jaki materac wybrać? Taki, który nie jest ani zbyt miękki, ani zbyt twardy – w ten sposób zyskamy gwarancję, że nasz kręgosłup będzie miał stabilne podparcie. Musimy wziąć pod uwagę także najważniejsze informacje, takie jak wiek, wzrost, waga i preferencje względem łóżka, a następnie dostosować je do wyboru. Na rynku istnieje wiele rodzajów materacy, wśród nich między innymi piankowe, sprężynowe, lateksowe czy wyroby o statusie medycznym dla najbardziej wymagających użytkowników. To wszystko sprawia, że tak naprawdę każdy jest w stanie wybrać produkt, który całkowicie będzie spełniał dane oczekiwania. Branża wciąż się rozwija, dlatego wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów marki tworzą nowe rozwiązania, np. w postaci materacy hybrydowych łączących cechy dwóch rodzajów podłoży w jednym. Istnieją także produkty, które posiadają wiele możliwości pod kątem twardości – dzięki temu podłoże może służyć przez kilka kolejnych lat, ponieważ będzie mogło być dopasowywane do zmieniających się preferencji. W razie wątpliwości warto udać się do sklepu stacjonarnego z wyposażeniem sypialni w Jarosławcu – konsultanci z chęcią pomogą wybrać idealny produkt.

Materac a waga

Logicznym jest, że im wyższa waga ciała, tym stabilniejszego podparcia potrzebuje nasze ciało. Zupełnie inne zapotrzebowanie na podłoże do spania ma osoba lekka, a inne – osoba o nieco wyższej wadze. Materac dostosowuje się do ciała pod wpływem nacisku, dlatego warto wybierać rozwiązania, mając na uwadze najważniejsze informacje o swoim organizmie.

Aby raz na zawsze pożegnać się z codziennym bólem pleców, nieprzespaną nocą czy “wstawaniem lewą nogą”, warto zainwestować w materac wysokiej jakości.