Nie od dziś wiadomo, że gra wstępna to najlepszy sposób na udany seks! Dla jednych są to pieszczoty poprzedzające penetracje, czuły dotyk czy seks oralny, a dla innych zaczyna się już przy śniadaniu, wraz z powiedzeniem sobie “dzień dobry Kochanie”. Określa się ją jako bliskość między partnerami, która ma ich przygotować na akt cielesny. Oprócz tego wzmaga namiętność i buduje atmosferę panującą między partnerami. A jak powinna przebiegać dobra gra wstępna?

Jak określić, czego ona chce?

Wielu mężczyzn nie rozumie przesłań lub instrukcji, jakie przekazuje partnerka. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest postawienie się w jej sytuacji. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak się wydaje. Tak naprawdę należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, gdzie i jak chcielibyśmy być dotykani. Wynika z tego, że pierwszym aspektem są czułe miejsca, takie jak szyja, uszy, pośladki, wewnętrzna część ud czy narządy płciowe zewnętrzne. Są to tzw. strefy erogenne, które są wrażliwe na dotyk i odpowiadają za podniecenie seksualne, przyjemność i wyższy poziom libido. Do ich stymulacji możemy wykorzystywać palce, dłonie, wargi lub język. Ważne jest również poznanie ciała drugiej osoby i świadomość, w których miejscach jeszcze lubi czuć dotyk. Inną kwestią są indywidualne preferencje odnośnie tempa, nacisku czy też panującej dookoła atmosfery. Gra wstępna, a dokładnie jej długość często zależy od wieku kobiety. Im jest ona młodsza, tym trwa krócej. Najwięcej czasu przeznaczają na nią kobiety w średnim wieku.

5 rzeczy uwielbianych przez kobiety podczas gry wstępnej

Jak zadowolić partnerkę? Postaw na grę wstępną!Czy zastanawialiśmy się kiedyś, co tak naprawdę kobiety uwielbiają w czasie gry wstępnej? Jak się okazuje, nietrudno zgadnąć! Na pierwszym miejscu jest rozmowa. Chodzi tutaj o subtelną wymianę zdań lub słów, które z każdą chwilą mogą stawać się coraz bardziej pikantne. Jednak i tutaj każdy z panów musi uważać, gdyż nadmiar słów może skutecznie zgasić pożądanie. Inną kwestią jest spostrzegawczość. Jeśli partnerka na randkę założy kuszącą sukienkę, a pod nią seksowną bieliznę, to warto dostrzec jej starania. Nie trzeba wymyślać długich wywodów, wystarczy tylko kilka słów. Oprócz tego nie zapominajmy o:

  • rozbieraniu – zdejmowanie ubrania z kobiety to bez dwóch zdań jedna z bardziej seksownych rzeczy, jakie mężczyzna może zrobić w czasie gry wstępnej,
  • zaangażowanie – całując kobietę, warto całym ciałem okazać swoje pragnienie, czyli zaangażujmy ręce do delikatnego masowania pleców czy wpleść je we włosy partnerki,
  • delikatność – określa ona brak pośpiechu i wyczulenie na potrzeby drugiej osoby, co przez co mężczyzna może stanowić najlepszy materiał na kochanka.

Jak urozmaicić grę wstępną?

Mężczyźni muszą zrozumieć, że wiele kobiet potrzebuje nieco więcej czasu na to, aby organizm mógł przeżywać intymne uniesienie. Według niektórych seksuologów to właśnie gra wstępna może zagwarantować kobiecie taki orgazm, jakiego nie doświadczy nawet podczas seksu. Właśnie dlatego postawmy nie tylko na materace 200×200 cm zapewniające komfort w czasie igraszek w łóżku, ale także urozmaiconą grę wstępną. Ofertę znajdziesz tutaj: https://sleepinghouse.pl/139-materace-200×200 Poniżej znajdziemy 5 sprawdzonych sposobów na jej urozmaicenie!

Romantyczna atmosfera

Czasami nie trzeba wiele, aby pogrążyć się we wzajemnej namiętności i rozkoszy. Tym chwilą najczęściej towarzyszy romantyczna atmosfera. Pojęcie to jest dość szerokie i obejmuje spokojną muzykę grającą w tle, przygaszone oświetlenie czy rozstawione w pomieszczeniu świece. Do olejków eterycznych uważanych za afrodyzjaki zalicza się olejek z drzewa różanego, olejek jaśminowy oraz olejek goździkowy. Wielu mężczyzn lubi zaskakiwać swoje partnerki płatkami róż rozsypanymi na łóżku czy podłodze.

Masaż erotyczny

Po całym dniu wykonywaniu swoich obowiązków związanych z życiem osobistym i prywatnym nie ma nic lepszego, niż masaż. Uwzględniając tutaj romantyczną atmosferę i nutę zmysłowości, mamy idealny przepis na masaż erotyczny! Pamiętajmy jednak tutaj o używaniu aromatycznych olejków, a najlepiej tzw. afrodyzjaków, przygaszeniu światła oraz dla lepszego efektu – pozbyć się ubrań!

Seksowna bielizna

Jeśli tylko oboje preferujecie seksowną bieliznę, to dlaczego by jej nie wykorzystać! Erotyczna bielizna sprawia przyjemność nie tylko mężczyznom, ale również kobietom, które je noszą. Są to zestawy skutecznie pobudzające wyobraźnię i zachęcające do odkrywania tajemnic ciała. Najlepiej postawić tutaj na elegancję i zmysłowość, za którą odpowiada bielizna z transparentnego materiału lub koronkowe zestawy.

Wspólna kąpiel

Nie ma chyba bardziej intymnej czynności, niż wspólna kąpiel. W tym czasie również można budować atmosferę bliskości i namiętności. Gra wstępna w tej formie łączy w stanie wiele pozytywnych ekspertów. Przede wszystkim ciepła woda działa odprężająco i relaksująco, a widok nagiego partnera skutecznie pobudza zmysły wraz z wyobraźnią. Zaleca się także dodatnie do tego dotyku, opierającego się na wcieraniu w swoje ciała mydła czy olejków.

Gadżety erotyczne

Do przełamania rutyny w sypialni świetnie sprawdzą się gadżety erotyczne. W sklepach stacjonarnych i internetowych z powodzeniem znajdziemy coś dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Znajdziemy tam różnorodne dildo, kostiumy z puszystymi ogonkami, nakładki na penisa czy jadalne farby. Różnorodne gadżety erotyczne pozwalają także na zrealizowanie wielu fantazji, a także przyczyniają się do stworzenia nowych.

Dla wielu mężczyzn gra wstępna to tylko środek prowadzący do seksu. Okazuje się jednak, że to coś o wiele większego! Stanowi ona okazję do bliskości, poznania siebie nawzajem, a także realizowania swoich pragnień i fantazji seksualnych! Właśnie dlatego warto już dziś zadbać o to, aby gra wstępna sprawiała obu partnerom jak najwięcej przyjemności.

Przeczytaj także: Zdrowy sen a materac 200×200 – ranking 9 produktów