Twardość materaca odpowiada za prawidłowe podparcie naszego kręgosłupa. Wpływa też na to, czy możemy skutecznie się odprężyć. Jeśli jest źle dobrana, możemy doświadczyć różnych nieprzyjemnych dolegliwości. Na szczęście materace SleepMed zapewniają opcję regulację twardości, dzięki której nie musimy się tego obawiać!

Jak dobrać twardość materaca?

Jeśli chcemy, aby nasz materac zapewniał nam niezbędny poziom wygody, musimy dobrać odpowiedni poziom twardości. W sklepach dostępne są materace miękkie, twarde oraz te o średnim stopniu twardości. Osoby, które ważą nie więcej niż 60 kilogramów, powinny wybrać materace miękkie. Jeśli nasza waga waha się między 60 a 80 kilo lub między 80 a 100 kilo, wybierzmy modele średniomiękkie lub średniotwarde. Dla osób ważących więcej, czyli ponad 100 kilogramów, zalecane są materace twarde. Warto tego dopilnować, ponieważ sen na źle dopasowanym podłożu wiąże się z negatywnymi dolegliwościami. Zbyt miękka powierzchnia zmusza mięśnie do ciągłego napięcia, a do tego wywołuje nieprzyjemne uczucie „zapadania się” i łamania w kościach. Na materacu o zbyt wysokim stopniu powierzchni trudno będzie nam znaleźć wygodną pozycję snu. Możemy też doświadczyć silnego bólu kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym. Korzystanie z nieodpowiedniego materaca znacząco pogorszy jakość naszego wypoczynku, a na dłuższą metę może nawet doprowadzić do pojawienia się zaburzeń snu.

Regulacja twardości w materacach SleepMed – jak działa?

Regulacja twardości w materacach SleepMed - komu szczególnie przypadnie do gustu?Regulacja twardości to niezwykle przydatna opcja. Dzięki niej możemy liczyć na komfortowe podłoże snu nawet wtedy, jeśli z czasem zmieniła się nasza waga lub pojawiły się nowe dolegliwości zdrowotne. W modelach z serii Standard i Hybrid wykorzystana została do tego ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®. Po rozpięciu pokrowca możliwe jest jej wyjęcie i przełożenie na drugą stronę materaca. Równie prosty w użyciu jest odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który dołączany jest do produktów z kolekcji Plus i Hybrid Plus. Dzięki tym komponentom możemy wybierać spośród 4 różnych twardości. Warto zwrócić uwagę na ułożenie pianek, aby stworzyć sobie taką powierzchnię, która będzie dla nas najbardziej komfortowa. Warstwa beżowa-zielona-biała zapewnia średnią twardość materaca, co oznacza, że będzie odpowiednia dla tych, którzy ważą od 60 do 80 kilogramów. Ułożenie beżowa-biała-zielona polecana jest tym, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem. Warstwa biała-zielona-beżowa to najtwardsza możliwa opcja, która zalecana jest tym, którzy ważą ponad 100 kilogramów.

Jeśli 4 twardości materaca to dla nas za mało, możemy zaopatrzyć się ponadto w matę kokosową na materac. To produkt wykonany z naturalnych elementów – do jego stworzenia wykorzystuje się skorupy z orzechów kokosowych. Jest odpowiedni dla alergików, ponieważ hamuje rozwój bakterii, roztoczy i innych drobnoustrojów. Dzięki macie poprawia się również cyrkulacja powietrza w samym materacu. Mata kokosowa jest stosowana przede wszystkim po to, aby zwiększyć stopień twardości materaca. Aby to zrobić, należy umieścić ją pomiędzy warstwami poszczególnych pianek. Mata może też wpłynąć korzystnie na wytrzymałość samego modelu – zapobiega powstawaniu odkształceń i niewygodnych wgnieceń, sprawiając, że możemy korzystać z materaca znacznie dłużej. Warto pamiętać o tym, że jej regularne wietrzenie może przełożyć się na dłuższą żywotność.

Regulacja twardości materaca – dla kogo?

Nie ma wątpliwości, że regulacja twardości materaca to przydatna właściwości. Sprawdzi się szczególnie u tych osób, które zmagają się z problemami z kręgosłupem. Dzięki temu zawsze będą miały pewność, że ich ciało ma zapewnione solidne, trwałe podparcie. Opcja dopasowania twardości przyda się również tym, którzy dzielą materac z partnerem. Możliwość wyboru spośród 4 lub nawet 6 twardości znacznie zwiększa szanse na to, że podłoże snu będzie odpowiadać zarówno nam, jak i naszej drugiej połówce. Opcja ta zostanie doceniona też przez osoby, którym zależy na zakupie jakościowego, solidnego produktu. Dzięki regulacji twardości nie będą musiały wymieniać materaca nawet wtedy, gdy ich preferencje co do powierzchni snu ulegną metamorfozie.

Modele z kolekcji Standard i Hybrid

Modele z kolekcji Standard i Hybrid zawierają ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®, która umożliwia indywidualne dopasowanie stopnia twardości podłoża. W materacu SleepMed Comfort zastosowano ponadto piankę wysokoelastyczną VPPHR, której obecność wpływa na zwiększenie trwałości i żywotności modelu. Ze względu na to, że wykorzystano jej dwie warstwy, umożliwia ona dodatkowe dopasowanie twardości. Warto wspomnieć, że specjalne wyprofilowanie pianki termoelastycznej powoduje, że w materacu tworzy się aż 7 stref komfortu. Dzięki temu każda kluczowa część ciała, czyli głowa, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana i stopy, ma zapewnione takie podparcie, które jest optymalnie do niej dostosowane. Poszczególne sfery różnią się między sobą stopniem twardości, na przykład strefa bioder jest trochę twardsza niż strefa głowy. To sprawia, że całe ciało może się rozluźnić i odprężyć.

Modele z kolekcji Plus i Hybrid Plus

Produkty, które należą do grupy Plus i Hybrid Plus zawierają specjalny odpinany top, który umożliwia stworzenie aż 4 różnych twardości. Modele te wyróżniają się innowacyjnymi właściwościami. W przypadku produktów Hybrid Plus zastosowano wypełnienie hybrydowe, co oznacza, że możemy cieszyć się działaniem zarówno sprężyn, jak i pianek. W materacu znajdują się 7-strefowe sprężyny typu Multi, które odpowiadają za zwiększenie trwałości podłoża. Ze względu na drobniejszą budowę i większą gęstość zapewniają dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny. Dzięki nim materac wykazuje się również elastycznością punktową, która sprawia, że jego powierzchnia ugina się tylko w tym miejscu, w którym wywierany jest na nią nacisk.

Regulacja twardości to właściwość, która bez wątpienia okaże się przydatna. Dzięki niej możemy dopasować podłoże do indywidualnych preferencji, nawet wtedy, gdy po czasie się zmieniają. Dopasowanie nowego podłoża jest niezwykle proste – wystarczy przełożyć piankę lub przepiąć odpinany top na drugą stronę.

wyrób medyczny

Materac SleepMed Comfort, SleepMed Hybrid Comfort Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.