Sen, to stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego cechujący się powtarzalnością. Średnio, poświęcamy na niego około ośmiu godzin dziennie, co przekłada się aż na ⅓ naszego życia. Z uwagi na to, warto spędzić czas ten w jak najlepszych warunkach. Zapewnić je mogą materace Hilding, które pozytywnie wpływają na zdrowy sen. Jak?

Zdrowy sen – czym jest? 

W dzisiejszych czasach znacząco rośnie świadomość prawidłowego stylu życia oraz wszystkich kwestii dotyczących efektywnego wypoczynku. Mowa tutaj o zdrowym śnie, czyli takim, po którym rano budzimy się wypoczęci, pełni sił i w dobrym humorze. Przekłada się to również na właściwą pracę organizmu oraz ma korzystny wpływ na:

  • odporność,
  • metabolizm,
  • zdolności poznawcze.

Jednak, aby móc się prawidłowo wysypiać, to warto zadbać o komfortowe materace Hilding, które znajdziemy w ofercie Arkadia – Salon Snu. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Jaką funkcję pełnią materace Hilding? 

W jaki sposób materace Hilding wpływają na zdrowy sen?W sklepach Arkadia – Salon Snu znajdziemy innowacyjne materace Hilding, które na tle innych podłoży do spania wyróżniają się pod każdym względem. Przede wszystkim odpowiadają za najlepsze dopasowanie się do indywidualnego kształtu ciała oraz krzywizn kręgosłupa, dzięki czemu umożliwiają zachowanie prawidłowej pozycji w czasie snu i eliminują ryzyko wystąpienia porannych dolegliwości bólowych ze strony pleców lub karku. Inną kwestią jest zdrowy mikroklimat, na który wpływają właściwości antyalergiczne, materiały odprowadzające wilgoć oraz wysoki stopień przepływu powietrza. Uniemożliwia to rozwój pleśni, grzybów, roztoczy czy gromadzenie się kurzu. Warto również zaznaczyć, że wszystkie materace Hilding zostały wyposażone w pokrowce z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowych warunkach, co znacząco zwiększa higieniczność w czasie snu.

Co wziąć pod uwagę, decydując się na materace Hilding? 

Wybór podłoża do spania często stanowi jedną z najtrudniejszych decyzji przy komponowaniu komfortowego łóżka. Jednak, czy naprawdę musi tak być? Okazuje się, że nie, wystarczy tylko wiedzieć, jakie czynniki uwzględnić! Przeglądając materace Hilding z oferty Arkadia – Salon Snu zwróćmy uwagę na te, które spełniają nasze osobiste potrzeby i preferencje. Oznacza to, że muszą być dopasowane pod kątem:

  • twardości,
  • rodzaju wypełnienia,
  • odczuwalnego komfortu.

Oprócz tego pamiętajmy, aby uwzględnić inne czynniki. Do nich zaliczyć można wagę, wiek czy stan zdrowia użytkownika.

Nie da się zaprzeczyć, że sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia oraz wpływa na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Właśnie dlatego warto wyposażyć swoją sypialnię w komfortowe i odpowiednio dopasowane do osobistych potrzeb materace Hilding!