Czym właściwie są termoelastyczne materace i jaki materac Visco wybrać? Budowa tego rodzaju modeli wzbogacona jest o warstwę termoaktywnej pianki, która dopasowuje się do kształtu ciała z zadziwiającą dokładnością. Cecha ta sprawia, że materace Visco stały się aktualnie jednym z najbardziej polecanych modeli dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa lub poszukującymi nadzwyczajnej wygody odpoczynku.

Jak zbudowany jest nowoczesny materac Visco?

Materac Visco to model, którego wierzchnia warstwa wykonana została z termoelastycznej pianki. Nie odpowiada ona za utrzymanie konstrukcji materaca – konstrukcja opiera się na tradycyjnych sprężynach lub wypełnieniu z innej stabilnej pianki. Kilka centymetrów termoelastycznej pianki Visco wpływa natomiast na wygodę odpoczynku przez wyjątkowo dokładne dopasowanie do naturalnych krzywizn ciała. Materiał ten reaguje na ciepłotę ciała i każdorazowo dostosowuje się do wywieranego nacisku jedynie w miejscu jego występowania. Przez te właściwości materace Visco zapewniają maksymalne dopasowanie, wyjątkową wygodę, właściwe podparcie kręgosłupa i rozluźnienie wszystkich mięśni.
Termoelastyczna pianka, w którą wzbogacane są materace Visco, opracowana została na potrzeby amerykańskich astronautów. Podczas powrotu na Ziemię w małych kapsułach są oni wyjątkowo narażeni na wszelakie kontuzje. Pianka Visco przez swoje dopasowanie do ciała jest w stanie zapewnić amortyzację, która może oszczędzić astronautom wielu miesięcy rehabilitacji. Ten szczególny materiał dziś znajduje swoje zastosowanie w materacach i z całą pewnością nazwać go można wręcz kosmiczną technologią.

Materac termoelastyczny - budowa materacaMaterace Visco projektuje się tak, aby gwarantowały użytkownikowi maksimum komfortu i jednocześnie pozytywnie wpływały na jego zdrowie. Nie bez powodu pianka termoelastyczna tak często pojawia się w medycznych modelach materacy, które przechodzą przez serię rygorystycznych testów określających ich wpływ na ludzkie zdrowie. Przykładem mogą być materace proponowane przez markę Hilding – w ofercie firmy znaleźć można aż trzy modele medyczne, w których wypełnieniu zastosowano termoelastyczną piankę. Modele Rumba i Salsa zrobione zostały w całości z pianki, natomiast Makarena to materac, w którego wnętrzu znaleźć można sprężyny kieszeniowe wykonane w technologi Multipocket.

W jakich rozmiarach dostępne są materace Visco?

Jaki rozmiar materaca Visco wybrać? Jeżeli zamierza się z niego korzystać w posiadanej przez siebie ramie łóżka, najlepiej jest dopasować go do jej rozmiarów – źle dopasowany materac do ramy będzie się znacznie szybciej niszczył. Jeśli rama nie jest ograniczeniem, dobrze jest wziąć pod uwagę kilka indywidualnych kwestii.

  • Długość materaca należy dobierać, patrząc na wzrost osoby, która będzie z niego korzystać. Zaleca się dodanie co najmniej 15 cm do wzrostu, aby uzyskać optymalną długość materaca. Ze względu na swój rozmiar materac Visco 120×190 polecany jest dla osób o wzroście sięgającym do 175 cm.
  • Szerokość materaca powinna zależeć od budowy ciała jego właściciela oraz jego osobistych preferencji. Drobna osoba może czuć się dobrze na modelu o szerokości 90 cm, za to ktoś silniej zbudowany będzie potrzebować materaca o szerokości co najmniej 100 cm. Materac Visco 120×190 to propozycja dla osób o masywnej budowie lub tych, które lubią mieć sporo własnej przestrzeni podczas odpoczynku.
  • Oczywistym kryterium wybory rozmiaru materaca jest także ilość osób, która będzie na nim sypiać. Szukając modelu jednoosobowego, dobry materac 120×190 z pewnością spełni swoje zadanie. Gdy potrzebny jest natomiast materac dla pary, warto zwrócić uwagę na modele o minimalnej szerokości 140 cm.

Materace tworzone przez markę Hilding dostępne są w bardzo wielu rozmiarach. Każdy z modeli występuje w kilku wymiarach, które dla pełnej wygody należy dobrać pod kątem indywidualnych potrzeb. Źle dobrany materac może być powodem utrzymującego się napięcia mięśniowego, trudności z zasypianiem i sztywności ciała po przebudzeniu.

Jakie zalety na tle tradycyjnych materacy posiada materac Visco?

Niepodważalną zaletą materacy wykonanych z pianki termoelastycznej jest ich bardzo dokładne dopasowanie do naturalnych kształtów ciała. Pod tym kątem materace Visco nie mają sobie równych – żaden używany do produkcji tradycyjnych modeli materiał nie reaguje na nacisk z taką dokładnością, jak termoelastyczna pianka reagująca na ciepłotę ludzkiego ciała. Ta właściwość sprawia, że materac Visco to często doskonały model medyczny polecany przy bólach pleców, zwyrodnieniach kręgosłupa, czy wadach postawy.

Idealne dopasowanie do ciała przekłada się na brak punktów nacisku, które mogą wywoływać ból i blokować swobodny przepływ krwi, powodując drętwienie kończyn. Materac Visco 120×190 to duży model jednoosobowy, na którym wyśpią się także ci, którzy doświadczają problemów z krążeniem krwi.

Nieobojętna pozostaje również higiena materacy wykonanych z termoelastycznej pianki. Materace Visco 120×190 świetnie przepuszczają powietrze przez wszystkie swoje wewnętrzne warstwy i odprowadzają zebraną w nich wilgoć. W ten sposób modele te stają się nie tylko wygodnym wyborem, ale także w pełni bezpiecznym i higienicznym, w tym również dla osób zmagających się z alergiami wziewnymi i skórnymi.

Do wymienionych już zalet materacy z termoelastycznym wypełnieniem warto dodać także trwałość pianki Visco. Ten z pozoru delikatny materiał przy prawidłowym użytkowaniu nie ulega zniszczeniom takim jak odkształcenia przez długie lata. Hilding do swoich modeli materacy termoelastycznych oferuje zwykle aż 15 lat gwarancji.