Bogata oferta producentów materacy sprawia, że wybór tego idealnego nie jest łatwym zadaniem. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czym dany model został wypełniony, jakich komponentów użyto w procesie produkcji oraz oczywiście jaki wymiar będzie optymalny. Przyjrzyjmy się bliżej materacom kieszeniowym, ich właściwościom i dostępnym rozmiarom. Dla kogo materace kieszeniowe 100×190 są dobrym wyborem?

Czym charakteryzują się materace kieszeniowe?

Ich fenomen tkwi w sprężynach, a dokładniej w innowacyjnym sposobie ich montażu. Już lata temu popularne były łóżka, bazujące na sprężynach, lecz często ulegały odkształceniom, ich poziom twardości trudno było zaakceptować, a podczas zmiany pozycji, całe falowały, wybudzając niekiedy swojego użytkownika ze snu i utrudniając wygodne ułożenie się. W ramach postępów technologicznych wprowadzono do sprzedaży materace kieszeniowe, których sercem są umieszczone w osobnych kieszonkach sprężyny. Ten zabieg pozwolił utrzymać niezależność każdej z nich, co w efekcie przełożyło się zarówno na uczucie komfortu, jak i zdecydowanie polepszyło jakość snu użytkowników. Każda sprężyna może być dostosowana do nacisku konkretnej partii ciała i odpowiednio na nią reagować, zapewniając właściwe podparcie oraz kojące uczucie odprężenia.

Kiedy warto wybrać materac kieszeniowyMaterac kieszeniowy wyposażony jest także w warstwę pianki wysokoelastycznej, lateksowej, czy nawet takiej, która zadba o odpowiednią termoregulację Twojego organizmu podczas snu. Z reguły modele tego rodzaju są higieniczne i posiadają dobry system wentylacji. Zwróć uwagę przy zakupie, czy można zdjąć i samodzielnie prać pokrowiec. Będzie to z pewnością ogromne ułatwienie w kwestii czyszczenia produktu.

W jakich rozmiarach można kupić materac kieszeniowy?

Wielu producentów prześciga się w wypuszczaniu na rynek kolejnych propozycji. Są wśród nich i tacy, którzy oferują wykonanie materaca na zamówienie. Zatem jaki rozmiar materaca kieszeniowego wybrać dla jednej osoby? Odpowiedź jest uzależniona od kilku czynników. Najmniejsze łóżka pojedyncze (nie licząc niemowlęcych) mają 80 cm szerokości. Jest to popularny wybór w przypadku dzieci i młodzieży. Decydują się też na niego dorośli, którzy mają do zaadaptowania niewielką sypialnię.

Jeśli szukasz materaca pojedynczego, lecz gwarantującego optymalną przestrzeń do spania, wybierz materac kieszeniowy 100×190 lub 100×200. Posiadacze obszernych sypialni mogą także wybierać spośród modeli o szerokości 120-140 cm.

W przypadku produktów dla par najczęściej dostępne są te o wymiarach 160×200 i 180×200.

Dla kogo przeznaczony jest materac kieszeniowy do spania?

Wybór idealnego materaca powinieneś poprzedzić decyzją odnośnie stopnia twardości, jakiego wymagasz, a także sprecyzowania innych oczekiwań. Szukasz modelu dla alergików, osób aktywnych, seniorów, borykających się z zespołami bólowymi kręgosłupa i stawów, a może zależy Ci na opcji dwustronności, by korzystać z dwóch różnych poziomów twardości lub pianki dostosowanej do aktualnej pory roku?

Jaki materac kieszeniowy spełni więc Twoje wymagania? Zapoznaj się z ofertą marki Hilding, która znajduje się wśród światowych liderów produkujących materace. Prawdopodobnie znajdziesz tam model, który wpasuje się w Twoje oczekiwania.

Warto nadmienić, że materac do spania 100×190 to dobry wybór dla osób starszych, którym z uwagi na wiek oraz wiążące się z nim niejednokrotnie schorzenia, trudno jest znaleźć wygodną pozycję. W przypadku seniorów szerokie łóżko wyposażone w wysokiej jakości materac może przyczynić się do poprawy samopoczucia, odciążenia gorsetu mięśniowego oraz wsparcia kręgosłupa. Jednym z polecanych osobom starszym modeli, jest Hilding Cha-Cha. Dopasowuje się do kształtu ciała, a przy tym jest bardzo wytrzymały, nie wgniata się, zachowując swoje właściwości nawet przez 15 lat użytkowania. Hilding posiada także wyroby typowo medyczne dla klientów, ze zdiagnozowanymi problemami ortopedycznymi.

Pamiętaj, że dobry materac posłuży Ci lata, zatem dobrze przemyśl swoją decyzję i sięgnij po produkt sprawdzonego producenta, który cieszy się pozytywnymi opiniami klientów.