Rodzice często stoją przed decyzją, jaką jest wybór odpowiedniego materaca dla dziecka. Dzisiejszy rynek oferuje wiele rodzajów podłoży tego typu, co pozwala na dobranie produktu indywidualnie według preferencji rodziców. W badaniach naukowych udowodniono, że rozwój dziecka jest bezpośrednio powiązany z jakością jego snu. Pewnym jest, że sen sam w sobie jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka – jednak w przypadku dzieci stanowi on fundament, dzięki któremu możemy zadbać o najlepsze samopoczucie najmłodszych.

Materac dla dziecka. Twardy czy miękki?

Jeśli zastanawiasz się, jaki materac wybrać dla swojego dziecka i masz nadzieję, że uda Ci się trafić na uniwersalną odpowiedź dla każdego, jesteś w ogromnym błędzie. Niestety nie ma możliwości wybrania jednego produktu, który zadowoli każdego – wszyscy mamy inne preferencje, inne potrzeby, a już na pewno nie da się porównać oczekiwań dorosłego człowieka z wymaganiami młodego człowieka. W kwestii miękkości materaca do spania należy celować w złoty środek, którym jest ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie podłoże. Ta zasada gwarantuje idealne dopasowanie do większości oczekiwań. Może być to jednak średnio twardy produkt – grunt to pamiętać, że ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do użytkownika. W kwestii doboru materaca do spania dla dziecka, warto mieć świadomość, że jest to inwestycja w zdrowie – dlatego zdecydowanie lepszym wyborem będzie dobra jakość niż niska cena. Kości dzieci ciągle się rozwijają, a ich ciała potrzebują niezbędnego podparcia kręgosłupa – większego niż dorośli. W dorosłym życiu możemy dobrać produkt, który całkowicie spełni nasze oczekiwania spośród szerokiej gamy materiałów i poziomów sprężystości. Podczas wyboru materaca dla dziecka warto mieć na uwadze, by materac nie był zbyt miękki – dzięki temu unikniemy ewentualnych wad postawy lub pogłębiania istniejących.

Jaki materac wybrać dla dziecka – piankowy czy sprężynowy?

Jaki materac dla dziecka wybrać?W dużej mierze zależy to od wieku dziecka. Dla tych najmłodszych najbardziej polecanym rodzajem podłoża są materace piankowe, które pozwalają na prawidłowe podparcie kształtującego się kręgosłupa. Rozwiązania sprężynowe natomiast nie są polecane w przypadku dzieci poniżej 6 roku życia, ponieważ sprężyny, z których stworzony jest produkt, działają pod wpływem nacisku. Może to w efekcie spowodować nienaturalne wygięcia kręgosłupa i wady postawy. W przypadku materaca dla dzieci warto stawiać przede wszystkim na rozwiązania antyalergiczne, które zapobiegają możliwości rozwoju bakterii czy kurzu. W ten sposób zadbamy nie tylko o stabilne podparcie kręgosłupa, ale też o właściwości prozdrowotne, dzięki którym wyeliminujemy ryzyko alergii. Z tego względu prawdopodobnie lepszym wyborem będzie materac piankowy. Ciekawą alternatywą stworzoną z naturalnego materiału są jednak podłoża lateksowe – produkowane głównie z myślą o alergikach. Mogą świetnie sprawdzić się w pokojach dziecięcych jako podstawa prawidłowego rozwoju.

Jeśli wciąż poszukujesz odpowiedniego materaca dla swojego dziecka, a internetowe produkty nie do końca przekonują Cię grafikami, warto odwiedzić sklepy stacjonarne, między innymi w Lublinie, w których masz możliwość sprawdzenia produktu przed podjęciem decyzji zakupowej.