Szybki tryb życia, brak wystarczającej ilości czasu na wypoczynek i sen na nieprzystosowanych do relaksu meblach powoduje, że samopoczucie widocznie się pogarsza. Na zdrowy tryb życia wpływa wiele czynników, jednak sen jest jednym z najważniejszych. To on zapewnia odpowiednią regenerację i sprawia, że w nowy dzień wchodzisz z uśmiechem. Wiele osób śpi jednak na nieodpowiednim podłożu – jak temu zaradzić?

Czym jest materac nawierzchniowy?

Inaczej nazywa się go nakładką na materac, przekładką lub topperem. Jest to po prostu cienki materac, który ma zazwyczaj 4 do 8 cm grubości. Zazwyczaj nakłada się go na materac bazowy, lub kanapę, czy wersalkę. Jest uzupełnieniem podłoża, na którym już przychodzi Ci spać – nie powinien być używany samodzielnie na co dzień. Jego zadaniem jest polepszenie jakości snu i komfortu wypoczynku. Skutecznie „zmienia” właściwości dotychczasowego podłoża – może sprawić, że będzie miękkie, lub twardsze. Produkt dobierasz indywidualnie do własnych potrzeb – sam musisz ocenić, czego potrzebujesz od materaca.

Po co kupować materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy - czy jest wart uwagi?Powodów, by kupić materac nawierzchniowy 90×200 istnieje naprawdę wiele. Przede wszystkim powinieneś rozważyć jego zakup, jeśli dotychczasowy materac nie spełnia już swojego zadania, to znaczy jest niewygodny, zbyt miękki, lub bardzo twardy. Dzięki nakładce podniesiesz komfort wypoczynku na wysłużonym podłożu. Warto zdecydować się na materac nawierzchniowy gdy w Twoim ciele zaszła duża zmiana jak przybranie na wadze, czy nabycie schorzeń kręgosłupa – wraz ze zmianami przychodzą nowe potrzeby. Produkt przyda się również, jeśli chcesz wyrównać powierzchnię pomiędzy dwoma pojedynczymi materacami – skutecznie zniweluje powstałą między nimi przerwę, która potrafi być naprawdę dokuczliwa. Pomoże również zadbać o higienę snu – jego pokrowiec możesz często prać, a wkłady materacy nawierzchniowych często wyróżniają się dobrą wentylacją powietrza. Zawsze też zdecydowanie prościej jest wymienić nakładkę, niż materac bazowy. Sięgnij po niego również w sytuacji, gdy musisz spać na kanapie, czy wersalce. Pamiętaj, by dopasować go do wielkości dotychczasowego podłoża.

Dobry wybór

Zakup materaca nawierzchniowego to inwestycja na lata – warto jednak kupować produkty, które są naprawdę wysokiej jakości. Na zdrowym śnie nie warto oszczędzać – pamiętaj, że w grę wchodzi Twoje samopoczucie. Jeśli wolisz twardsze podłoża materac nawierzchniowy Hilding Bass będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Produkt został wykonany z pianki Velvet Touch, która jest niezwykle elastyczna i sprężysta. Co istotne – zapewnia bardzo dobrą wentylację powietrza wewnątrz wkładu, dzięki czemu nie zatrzymuje wilgoci i pozostawia produkt suchym i przyjemnym. Pokrowiec materaca możesz regularnie prać – sen staje się więc jeszcze bardziej higieniczny, a Ty nie musisz martwić się o alergię. Zastosowane do jego produkcji materiały nie nasilają alergii i hamują rozwój bakterii, czy drobnoustrojów.

Materac nawierzchniowy to bardzo dobra inwestycja, której z całą pewnością nie będziesz żałować! Już dziś zdecyduj się na zakup i popraw komfort swojego snu!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/