Modele sprężynowe to produkty, które są znane już od bardzo wielu lat. Warto mieć jednak na uwadze, że w ostatnim czasie przeszły niemałą metamorfozę – różnią się przede wszystkim tym, że każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszonce i pracuje indywidualnie, dzięki czemu elastyczność punktowa jest zwiększona. 

Materac 160×200 idealnym wyborem dla pary

Bardzo często wybieranym materacem jest ten o wymiarach 160×200 cm. Dlaczego tak jest? Ponieważ jest to rozmiar, który nie zajmuje aż tak dużo miejsca, a jednocześnie zapewnia komfort dwójce użytkowników. Wiele osób wychodzi więc z założenia, że jest to swego rodzaju „złoty środek” spośród tak wielu dostępnych propozycji dla par. Zakłada się, że każda osoba powinna mieć dla siebie minimum 70 centymetrów, dlatego łóżka podwójne zaczynają się od 140 cm szerokości. Warto jednak dać sobie szansę na nieco większy komfort użytkowania i podarować sobie w prezencie dodatkowe 20 cm. Materac sprężynowy 160×200 jest doskonałym wyborem.

Budowa materaca sprężynowego

Materac sprężynowy 160x200 - dla kogo?Podstawa materaca sprężynowego to oczywiście sprężyny. W ostatnim czasie zaczęto korzystać z nowoczesnych technologii i najbardziej innowacyjnych surowców. Każdy element ruchomy znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce, dzięki czemu pracuje w pełni indywidualnie. Podłoże doskonale dopasowuje się do kształtu i pozycji ciała użytkownika, a tym samym zapewnia mu niesamowity komfort użytkowania. Za amortyzację opisanych elementów odpowiadają najszybciej rozwijające się surowce na świecie, a mianowicie pianki. Są to elementy wypełnienia, które nadają podłożu określoną twardość i podwyższają komfort użytkowania. Ostatnia warstwa to często niedoceniany pokrowiec. Niesłusznie się go ignoruje – tkanina ta ma na celu ochronę wypełnienia przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, a ponadto znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ciała użytkownika. Powinna być więc antyalergiczna i możliwie jak najbardziej przyjemna w dotyku.

Materac kieszeniowy czy multipocket?

Oglądając materace sprężynowe można natknąć się na dwa rodzaje produktów: podłoża kieszeniowe oraz multipocket. Różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również budową wypełnienia.

  • Materace kieszeniowe to produkty, które królują na rynku już od kilku lat. Każda sprężyna w ich przypadku znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce, dzięki czemu pracuje w pełni indywidualnie. Mają one stosunkowo dużą średnicę, dlatego ich zagęszczenie nie jest bardzo imponujące.
  • Materace multipocket to jeszcze bardziej nowoczesne propozycje W procesie produkcji również wykorzystano sprężyny w materiałowych kieszonkach, tym razem o niewielkiej średnicy. Takie rozwiązanie zwiększa elastyczność punktową wyrobu, ponieważ sprężyny są bardziej zagęszczone. Podłoże jest dzięki temu w 100% dopasowane do anatomicznej budowy ciała użytkownika i przyjmowanej przez niego pozycji snu.

Każdy człowiek spędza w łóżku średnio ⅓ swojego życia. Warto zadbać o to, aby był to dobrze spędzony czas. Powyższe modele z pewnością będą miały bardzo pozytywny wpływ na nocny wypoczynek i sprawią, że będzie bardziej komfortowy i efektywny.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/