Zakochani często decydują się, by razem zamieszkać. To czas, w którym wspólny sen staje się codziennością. Dzielenie się łóżkiem i kołdrą nie zawsze należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Wybór odpowiedniego nakrycia i podłoża to dwie szalenie ważne rzeczy, na które mieszkająca wspólnie para musi zwrócić szczególną uwagę. Podpowiadamy jak urządzić sypialnię, by była ona wygodnym miejscem dla dwójki. 

Co z nakryciem?

Sen z drugą osobą sprawia, że czujemy się bezpieczniej i znacznie redukujemy poziom stresu. Co ciekawe, sen we dwoje ma powodować, że jesteśmy bardziej wypoczęci i mamy więcej energii za dnia. By wspólny wypoczynek był jednak komfortowy musisz zadbać o odpowiednie nakrycie. Kołdra dla dwojga powinna spełniać zarówno Twoje potrzeby, jak i Twojego partnera. Wypełnienie pierzyny powinniście wybrać razem – na rynku znajdziecie produkty wypełnione pierzem, puchem, czy wełną, a także materiałami syntetycznymi. Istotny jest także rozmiar kołdry. By sen był naprawdę komfortowy najlepiej zdecydować się na produkt w rozmiarze 200×200 lub 220×200. Im większa kołdra, tym lepszy sen. Posiadając dużych rozmiarów produkt, nie musicie martwić się o to, że dzielenie go będzie problematyczne. Grubość produktu powinna być dostosowana do waszych preferencji i pory roku.

Wygodne podłoże

Śpisz ze swoim partnerem? Sprawdź, jak zadbać o wygodę!Jeśli śpicie na wysłużonym już materacu, czy kanapie, albo chcecie ochronić obecne podłoże przed uszkodzeniami i zabrudzeniami to materac nawierzchniowy 160×200 będzie świetnym pomysłem. Dzięki temu produktowi możecie kontrolować miękkość, czy twardość materaca bazowego. Nakładka rozwiąże też problem niewygodnego łóżka, ponieważ wyrówna powierzchnię i sprawi, że wystające sprężyny, czy elementy mebla nie będą już wyczuwalne. To również świetny pomysł, jeśli wynajmujecie mieszkanie – standardy łóżka, które znajdowało się już w kilka lat w wynajmowanym miejscu potrafią być niezadowalające. Materac nawierzchniowy przyda się także w przypadku, jeśli mebel na którym śpisz składa się z dwóch osobnych materacy. Dzięki nakładce przerwa pomiędzy nimi nie będzie wyczuwalna, a powierzchnia zostanie ujednolicona. W naszej ofercie znajdziecie materace wykonane z pianki, czy materiałów naturalnych.

Ochrona materaca

Dbając o wyposażenie sypialni i wygląd łóżka nie sposób zapomnieć o dobrej jakości prześcieradle. Produkty wyposażone w gumkę są zdecydowanie wygodniejsze w zakładaniu i często wyglądają po prostu bardziej estetycznie. Kupując prześcieradło z gumką nie musisz martwić się o to, że produkt zsunie się z materaca, czy podwinie się. Nie musisz też tak często poprawiać produktu, jak w przypadku tradycyjnych prześcieradeł. To dodatkowo pewnego rodzaju wizytówka sypialni. Kolor prześcieradła możesz dobrać do wystroju wnętrza, czy pościeli. W naszej ofercie znajdziesz produkty w szerokiej gamie kolorystycznej, pośród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Prześcieradła z gumką są wykonane z biodegradowalnego lnu, a także bawełny egipskiej. To najwyższej jakości materiały, które zapewnią Ci komfortowy sen i piękny wygląd sypialni.

Dzielenie przestrzeni w sypialni może być nieco problematyczne. Jeśli jednak wspólnymi siłami zaaranżujecie przestrzeń, nie musicie martwić się o niesnaski.

Sprawdź ofertę w sklepie internetowym sennamaterace.pl

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/