Każdy z nas na sen, czyli pierwotną potrzebę fizjologiczną przeznacza aż ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, warto zadbać o to, aby nasz wypoczynek wyróżniał się wysoką jakością i odpowiednią długością. Jednym z najlepszych rozwiązań w trosce o zdrowy sen jest stworzenie komfortowego łóżka, które zostało wyposażone w materac do spania. 

Dlaczego warto się zdrowo wysypiać? 

Sen to regeneracja, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Zresztą, nie bez powodu mówi się, że sen to zdrowie. Po dobrze przespanej nocy czujemy się lepiej, nasz mózg szybciej przetwarza i zapamiętuje informacje, a ciało jest sprawniejsze. Zaleca się, aby osoba dorosła przesypiała średnio 7-8 godzin dziennie, gdyż niedobór snu lub jego gorsza jakość powoduje wiele konsekwencji zdrowotnych, w tym:

  • spowolnienie metabolizmu i w konsekwencji wzrost wagi,
  • obniżenie libido,
  • pogorszenie kondycji skóry,
  • osłabienie układu odpornościowego.

W celu zapewnienia sobie dobrego snu warto wyposażyć swoją sypialnię w komfortowe łóżko odpowiedni materac dla wszystkich.

Jak materac wpływa zdrowy sen? 

Jak zapewnić sobie zdrowy sen? Postaw na wysokiej jakości materac do spania! Nie da się zaprzeczyć, że materac ma korzystny wpływ na jakość i długość naszego snu. Wszystko z uwagi na fakt, iż jest w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów sylwetki użytkownika, oferując najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz całego ciała. W ten sposób zachowujemy fizjologiczne ułożenie pleców przez całą noc, umożliwiając mięśniom regenerację. Oprócz tego, na rynku dostępne są modele węższe, takie jak materac do łóżka 80×200 i szersze, np. 200×200. Wybór odpowiednio szerokiego podłoża do spania ma również wpływ na komfort snu, gdyż pozwala nam na swobodną zmianę pozycji lub wygodne ułożenie się. Oprócz tego każdy model wyróżnia się właściwościami antyalergicznym, optymalną wentylacją wkładu oraz pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania, przez co możemy wypoczywać w niezwykle higienicznych warunkach.

Jak zwiększyć komfort snu w łóżku? 

Na współczesnym rynku są również inne produkty, które zwiększają komfort naszego snu. Do nich wyróżnia się:

Uwzględniając również te akcesoria do łóżka, możemy zapewnić sobie zdrowy sen, dzięki któremu będziemy we właściwy sposób funkcjonować w ciągu dnia.

Chcąc zapewnić sobie wysokiej jakości wypoczynek, warto przestrzegać zasad higieny snu. Dotyczą one między innymi wdrożenia w swoje życie aktywności fizycznej, spożywanie lekkostrawnej kolacji, unikanie używek w godzinach wieczornych oraz zainwestowanie w materac do spania!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.