Szlafrok, to słowo zapożyczone z języka niemieckiego – “schlafrock”. Oznacza luźny strój domowy, który zazwyczaj jest używany po kąpieli. Dlaczego warto posiadać go w swojej szafie? Oto kilka argumentów, mówiących o tym, że warto zainwestować w szlafrok!

Szlafrok – dlaczego warto w niego zainwestować?

Szlafroki kojarzą nam się z leniwymi porankami w wolny dzień. Możemy narzucić je na nagą skórę, piżamę lub bieliznę. Jednak, czy są one obowiązkowym elementem garderoby? Kwestia ta zależy od naszego indywidualnego podejścia, ale warto wiedzieć, że sprawdzają się one:

  • do okrywania ciała po kąpieli,

  • zamiast ręcznika,

  • rano lub wieczorem do zapewnienia komfortu termicznego,

  • w odprężające wieczory.

Tak naprawdę funkcja szlafroka zależy od nas. A czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu?

Szlafrok - dlaczego warto używać oraz jak go wybrać?Jak wybrać szlafrok?

Szlafrok jako element domowej garderoby często jest traktowany po macoszemu. W końcu nikt nas w nim nie widzi, więc po co zwracać na niego uwagę? Jak się okazuje, nawet chodząc w domu, powinniśmy postawić na odpowiednio dopasowany do nas model, który doda nam pewności siebie i seksapilu. Aby szlafrok był funkcjonalny i ładny, warto uwzględnić:

  • wysokiej jakości materiał,

  • grubość,

  • chłonność,

  • rozmiar,

  • fason.

Szlafrok a domowe spa

Domowe spa może być częścią naszej wieczornej rutyny, w czasie której stawiamy na całkowite odprężenie oraz pielęgnację. Z przyjemnością oczyszczamy skórę za pomocą różnych kosmetyków, takich jak żele do kąpieli, peelingi do ciała czy szampon do włosów. Jednak po wyjściu z wanny nie ma nic lepszego, niż owinięcie się ciepłym i delikatnym szlafrokiem. Materiał, z którego został wyprodukowany, świetnie wchłania wilgoć i utrzymuje ciepło, dzięki czemu zapewnia nam komfortowe warunki. Wówczas możemy z przejść do nawilżenia skóry, a następnie udać się, chociażby do sypialni.

Czy w szlafroku można spać?

Szlafrok najczęściej jest używany do okrycia ciała przed położeniem się do łóżka lub krótko po wstaniu. Zazwyczaj ubiera się go wówczas na piżamę lub koszulę nocną. Jednak, czy można w nim spać? Niewiele pań zdaje sobie z tego sprawę, ale szlafrok może być elementem garderoby, który dodaje seksapilu, zwłaszcza w sypialni. Zależy to jednak od wybranego przez nas modelu. To, w czym śpimy, powinno być dla nas przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek, warto również postawić na wysokiej jakości akcesoria sypialniane, takie jak materac do spania. Jest to specjalistyczny produkt, który gwarantuje zdrowy i spokojny sen. Jest to możliwe z uwagi na wyjątkowe właściwości poszczególnych modeli, które wynikają z budowy. Gwarantują antyalergiczność, prawidłowe wsparcie ciała oraz regenerację. Współczesny rynek oferuje liczne modele, dlatego warto przy ich wyborze uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje.

Sklepy stacjonarne oraz internetowe oferuję szlafroki, które są funkcjonalne, a przy tym odznaczają się estetycznym wyglądem. Oznacza to, że podkreślają kształty użytkownika, a jednocześnie zapewniają ciepło i komfort.