Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli prześcieradeł, które służą jako izolator pomiędzy materacem, a człowiekiem. Zapewniają one odpowiednią higienę snu, a dodatkowo sprawiają, że materac jest czystszy. Prześcieradło z gumką obecnie najpopularniejsze i najczęściej kupowane. A co je wyróżnia na tle innych? Jakie prześcieradła z gumką można wyróżnić?

Jakie są rodzaje prześcieradeł?

Prześcieradło jest częścią każdego łóżka. Ma postać kawałka materiału o sporych rozmiarach. Wyróżnić można prześcieradła w kształcie kwadratu lub prostokąta. Jeśli ktoś do Ciebie przyjeżdża i zostaje na noc śpiąc na kanapie, to świetnym rozwiązaniem, aby zapewnić higienę snu jest właśnie  prześcieradło. Będzie ono stanowiło czystą strefą oddzielającą ich od kanapy, na której na co dzień się siedzi i np. je różne rzeczy. Jakie można wyróżnić rodzaje prześcieradeł?

  • prześcieradła płaskie, które mają kształt płaskiego kawałka tkaniny, który obszyty jest z każdej strony. To sprawia, że wygląda bardziej estetycznie. Jest to najpowszechniejszy rodzaj prześcieradła, lecz dziś ludzie nie kupują go często, ponieważ w sklepach królują prześcieradła z gumką. Klasyczne prześcieradła mają wiele kolorów i wzorów! Mogą stanowić świetne dopełnienie wyglądu sypialni!
  • prześcieradła z gumką, która pozwala na doskonałe dopasowanie i dostosowanie prześcieradła do kształtu i wymiarów materaca. Jest to najpopularniejszy rodzaj prześcieradła, który jest obecnie dostępny na rynku. Można je kupić w różnych kolorach! Materiały, z których są wykonane również są mocno zróżnicowane, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Gumka w prześcieradle sprawi, że będzie ono idealnie przylegać do materaca i nie będzie się przesuwać zapewniając odpowiednią wygodę i komfort.
  • prześcieradła jednorazowe są używane przez medyków oraz  te, które opiekują się osobami starszymi i osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

Dla kogo prześcieradło z gumką będzie dobrym rozwiązaniem?

Prześcieradło z gumką - czym się wyróżnia?Prześcieradło z gumką jest bardzo praktyczne i zapewnia optymalny sen przez całą noc. Modele tradycyjne, czyli prześcieradła płaskie, charakteryzują się tym, że często wychodzą spod materaca i nie wyglądają zbyt estetycznie, a dodatkowo wolne przestrzenie mogą się brudzić i niszczyć. Prześcieradło z gumką będzie odpowiednie prawie dla każdego! Człowiek może dostosować wybór materiału i koloru według własnego uznania. Szczególnie będzie dobrym rozwiązaniem w dużych łóżkach małżeńskich, gdzie śpią dwie osoby, ponieważ zwiększa to przesuwalność tkaniny, która podtrzymywana przez gumki, nie przesunie się radykalnie. Ten rodzaj produktu będzie doskonałym rozwiązaniem w sypialniach dzieci i młodzieży, ponieważ w nocy bardzo często się przesuwają i przekręcają, co sprawia, że materiał może się przesunąć razem z ciałem. Dzieci często brudzą, a prześcieradło zapewni odpowiednią higienę snu, ponieważ po zabrudzeniu można je od razu wyprać. Dodatkowo materiały, z jakich są wykonane prześcieradła z gumką, świetnie absorbują wilgoć, więc są idealne dla dzieci i młodzieży, których gruczoły potowe szaleją.

Jakie są zalety prześcieradła z gumką?

Każdy produkt ma swoje wady i zalety, a jakie zalety ma prześcieradło z gumką?

  • nie przesuwa się podczas spania, więc zapewnia odpowiednią wygodę podczas snu
  • prześcieradła z gumką wyglądają bardzo estetycznie i sprawiają, że całe łóżko jest bardziej eleganckie
  • są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie
  • można je idealnie dopasować do stylu sypialni
  • są łatwe w zakładaniu i ściąganiu
  • są proste w pielęgnacji

Materac idealny!

Oprócz świetnie dobranego prześcieradła czy pościeli, musisz koniecznie zwrócić również uwagę na materac. Sen zajmuje około ośmiu godzin dziennie, co daje wynik ⅓ całej doby! Jest to bardzo długi czas, dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków do spania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli materaców, które wykonane są z różnych materiałów, np. pianek, sprężyn, lateksu czy kokosa. Niektóre z nich są połączeniem kilku z tych wymienionych materiałów. Świetnym dopełnieniem całego łóżka będzie kołdra antyalergiczna, która ma świetną przepuszczalność powietrza, nie absorbuje wilgoci i zachowuje odpowiednią higienę. Zmień swoją jakość snu!

Sprawdź ofertę w sklepie internetowym sennamaterace.pl