Wspomnienia składają się z wielu czynników, w tym obrazów, smaków, zapachów, słów czy emocji. Nic zatem dziwnego, że wielu mężczyzn zastanawia się, gdzie poprosić swoją ukochaną o rękę. Moment ten jest bardzo indu walną kwestią, dlatego przede wszystkim najpierw powinniśmy zastanowić się nad tym, co nam oraz naszej partnerce odpowiada. Warto jednak się zainspirować – w końcu czasem nie łatwo wpaść na świetny pomysł!

Gdzie można się oświadczyć?

Wybór pierścionka dla wielu mężczyzn jest ogromnym wyzwaniem. Jednak planując zaręczyny, pod uwagę musimy również wziąć miejsce. Kwestia ta w dużej mierze jest uzależniona od charakteru obu partnerów, pasji i sposobu, w jaki lubimy spędzać czas. A jakie miejsce jest najlepsze na zaręczyny? Oto pięć propozycji, które pozwolą na stworzenie okazji do zadania tego wyjątkowego pytania!

W miejscu, w którym się poznaliśmy

Miejsca, w którym poznaliśmy swoją ukochaną, trzymaliśmy się za ręce czy pierwszy raz ją pocałowaliśmy, na zawsze pozostaną wyjątkowe. Dlaczego by zatem nie cofnąć się w czasie do tych pięknych wspomnień i symbolicznie przypieczętować swoją relację, wchodząc na nową, wspólną drogę życia?

W domu przyszłej narzeczonej

Zaręczyny - poznaj najlepsze pomysły i praktyczne poradyNie zawsze zaręczyny muszą być niespodzianką. W przypadku rodzin pielęgnujących tradycję warto zorganizować kolację zaręczynową, na którą zaprasza się rodziców z obojga stron. Pozwoli to na oficjalne zaproszenie mamy i taty o rękę ich córki, a następnie zwrócić się do ukochanej i zapytać, czy zostanie naszą żoną. Z pewnością przyczyni się to do przychylności przyszłych teściów!

W podróży

Wiele par uwielbia tworzyć nowe wspomnienia oraz tradycje, dlatego najlepszym miejscem na zaręczyny będzie tutaj podróż do innego miasta w Polsce lub na świecie! Zapierający dech w piersiach widok połączony z romantyczną scenerią i barwami aktualnej pory roku – czy można chcieć czegoś więcej?

W restauracji

Restauracja stanowi świetne miejsce na klasyczne oświadczyny. Obecnie mamy dostęp do tematycznych miejsc – w tym kawiarni tematycznych czy restauracji z konkretną kuchnią. Co więcej, można ustalić z obsługą specjalny znak! Może to być konkretne słowo lub puszczona muzyka!

W plenerze

W okresie wiosenno-letnim można zorganizować piknik, wyprawę do lasu, nad jezioro, w góry lub nad morze. Najważniejszym czynnikiem jest tutaj pogoda, która musi sprzyjać naszym planom. Z uwagi na to, warto mieć w zanadrzu plan B.

Wyjątkowe pomysły na zaręczyny

Pierścionek jest, miejsce również. Jednak, jak sprawić, by chwila ta była wyjątkowa? Postawmy na nietypowe rozwiązanie, które usatysfakcjonuje nas oraz naszą partnerkę! Powinno ono wpisywać się w preferencje, dzięki czemu pozwoli na stworzenie szczęśliwego wspomnienia. Nie zapominajmy również o tym, aby porządnie wyspać się przed tym wyjątkowym dniem na komfortowym materacy do spania. W końcu musimy mieć dużo siły! A jak sprawić, aby dzień ten był naprawdę niezwykły?

Rejs jachtem w stronę zachodu słońca

Będąc w nadmorskiej miejscowości, warto sprawdzić, czy jest dostępny rejs jachtem. Wypływając przy zachodzie słońca, stworzymy unikalną, wręcz niepowtarzalną atmosferę.

Oświadczyny z widokiem na miasto

Jeśli nie chcemy wyjeżdżać, to poszukajmy wyjątkowego miejsca w mieście. Świetnie sprawdzi się tutaj wieża widokowa lub dach, na którym możemy urządzić np. piknik!

Taneczne show

Nietypowym pomysłem dla par uwielbiających taniec jest show taneczne. Może brać w nim udział grupa taneczna lub sami możemy zatańczyć do ulubionej piosenki!

Jak ogłosić światu swoje zaręczyny?

Zaręczyny za nami, jednak co dalej? Warto powiadomić w pierwszej kolejności swoich najbliższych. Uwzględni się tutaj przede wszystkim osoby, które planujemy zaprosić w najbliższej przyszłości na ślub. Z pewnością poczują się one wyjątkowe, ze tak ważne informacje są im przekazywane osobiście. W przypadku rodziców najlepiej postawić na uroczystą kolację, w czasie której spotykają się rodziny narzeczonych. Co prawda, w dzisiejszych czasach rezygnuje się z tak oficjalnych form, ale tutaj również należy mieć na uwadze fakt, iż duży wpływ na to mają tradycje praktykowane przez rodziny oraz charakter. W przypadku przyjaciół oraz dalszej rodziny warto postawić na niezobowiązujące spotkanie. Może odbywać się ono wraz z butelką wina lub kawa i ciastem. Jeśli natomiast mieszkamy daleko – miło będzie z naszej strony, jeśli choć zadzwonimy. Na koniec zostają portale społecznościowe. Obecnie prawie każdy ustala swój status. Pozwala to na poinformowanie osób, z którymi nie zamierzamy rozmawiać osobiście o zmianach w naszym życiu. Tak szczęśliwymi wiadomościami warto się dzielić, jednak nie traktujmy social mediów jako jedynego sposobu informowania znajomych o zaręczynach. W końcu niektórym osobom warto powiedzieć osobiście.

Decydując się na miejsce na zaręczyny, warto zastanowić się przede wszystkim, czego chciałaby nasza ukochana. W ten sposób będzie czuła się nie tylko komfortowo, ale ta piękna chwila pozostanie w pamięci na zawsze.

Przeczytaj także: Łóżko małżeńskie z wygodnym materacem. Jakie łóżko wybrać do sypialni?