Człowiek średnio przesypia około ⅓ swojego życia, spędzając ten czas na materacu. Nic zatem dziwnego, że powinien on być odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, takich jak waga, wzrost czy wiek. Jednak co w przypadku, gdy nie można pozwolić sobie na zakup nowego materaca? Najlepszym rozwiązaniem będzie rozważenie zakupu modelu nawierzchniowego! 

Hilding Tenor – czym się charakteryzuje?

Hilding Tenor, czyli jeden z materacy nawierzchniowych oferowanych przez sklep z materacami Hilding, zbudowany jest na bazie pianki wysokoelastycznej FloFom o wysokości 4 cm. Nadaje mu ona unikalnych właściwości, ponieważ model ten jest w stanie reagować na temperaturę ciała użytkownika i w odpowiedni sposób dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. W ten sposób umożliwia zrelaksowanie się i szybką regenerację całego ciała. Wartym uwagi jest również fakt, że pianka ta nie tylko wspomaga odprężenie mięśni, ale także wykazuje właściwości termoregulacyjne i chłodzące. Materac ten posiada również właściwości antyalergiczne, ponieważ zastosowane materiały nie zawierają szkodliwych substancji oraz nie wywołują alergii. Dodatkowo Hilding Tenor posiada pokrowiec Tencel z praktycznym zamkiem, dzięki czemu z łatwością można go ściągnąć i wyprać w pralce w temperaturze do 60 stopni. Sam pokrowiec wykonany został z nowoczesnych włókien wiskozowych, przez co jest w stanie zaabsorbować wilgoć wytworzoną podczas wypoczynku. Dodatkowo, pokrowiec ten nie pozwala na rozwój bakterii, a środowisko snu jest niezwykle higieniczne.

Materac nawierzchniowy – dla kogo? 

Hilding Tenor jako materac nawierzchniowyHilding Tenor, jako materac nawierzchniowy, może przysłużyć się tak naprawdę każdemu, ponieważ nadaje się zarówno dla singli, par, jak i alergików. Warto jednak zwrócić uwagę na to, kiedy warto go użyć. Przede wszystkim materac nawierzchniowy, taki jak Hilding Tenor powinno stosować się na wyeksploatowanym materacu w celu wyeliminowania jego negatywnego wpływu na jakość snu. W podobny sposób działa nakładanie modelu nawierzchniowego na kanapę. Wtedy poza zwiększeniem jakości snu, poprawia także odczuwalny komfort użytkownika. Dzieje się to za sprawą wyeliminowania wszelkich nierówności oraz grudek, które nie są już wyczuwalne podczas snu. Warto wspomnieć, że wszystkie dostępne na rynku materace do spania mają różne poziomy twardości – w przypadku Hilding Tenor jest ona średnia, dzięki czemu pomaga zarówno zmniejszyć, jak i zwiększyć odczuwalną twardość materaca, na którym śpimy. Dodatkowo, model ten można zabrać ze sobą w podróż – nie ważne czy ma ona charakter służbowy, czy też prywatny. Jeśli tylko mamy okazję spać na niekoniecznie odpowiednio dopasowanych do naszych potrzeb materacach hotelowych – model nawierzchniowy Hilding Tenor sprawdzi się idealnie.

Materace nawierzchniowe stanowią kilkucentymetrową warstwę pianki i stosowane mogą być w różnych celach w zależności od potrzeb. Bez żadnego problemu można je zrolować i zabrać ze sobą w podróż lub też przechowywać w suchym miejscu. Jednak ich wybór w dużej mierze zależy od potrzeb użytkownika.