Powszechnie wiadomo, że niczego nie można mieć wiecznie, bo każda rzecz z czasem się zużywa. Jedne szybciej, inne wolniej, jednak po kilku lub kilkunastu latach mogą nie spełniać już prawidłowo swojej funkcji – tak jest na przykład w przypadku materaca. Nieefektywny sen oraz częste budzenie się w nocy może wynikać z faktu, że nasz materac nie nadaje się już do użytkowania i pora go wymienić.

Kiedy należy wymieniać materac?

Stary materac w jawny sposób daje nam znaki o tym, że jego czasy świetności już dawno upłynęły. Objawia się to na dwa sposoby – dotyczące samego materaca oraz dotykające bezpośrednio nas jako użytkowników. Po pierwsze, jeśli zauważymy jakiekolwiek zmiany fizyczne na materacu, to znaczy górki lub doliny, których wcześniej nie było, to pierwszy znak do wymiany materaca. Są to odkształcenia, które powstały na skutek długotrwałego użytkowania i zużycia się już materaca. Podobnie jest, jeśli wyczuwamy, że na jednej powierzchni materac jest bardziej miękki lub twardy niż był kiedyś. Po jakimś czasie takie zniekształcenia odczujemy na własnej skórze poprzez budzenie się w nocy z bólem kręgosłupa lub uczuciem sztywności karku. Przekaz jest prosty – ten materac już nie podpiera prawidłowo naszej sylwetki.

Potrzebujesz nowy materac? Kup go w internecie!Konsekwencje spania na starym materacu

Często zdarza się, że człowiek odwleka w czasie zakup materaca, co po długim czasie może mieć naprawdę fatalne skutki zdrowotne. Do konsekwencji spania na starym materacu między innymi należą bóle kręgosłupa i sztywność karku, pogorszenie samopoczucia, koncentracji oraz zmęczenie, a także zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Ważna jest stosunkowo szybka interwencja, aby zapobiec tym ostatnim, ponieważ bardzo ciężko jest leczyć tą chorobę i często zostaje z nami już do końca życia.

Sklepy online z materacami – czy warto?

W dobie koronawirusa sklepy online oraz strony oferujące produkty tego typu są najlepszym rozwiązaniem. Umożliwiają ograniczenie ryzyka zachorowania, a także pozwalają oszczędzać pieniądze i czas! Dzieje się to dlatego, że nie musimy dojeżdżać do sklepu z materacami, opcjonalnie czekać w kolejce przed sklepem i kolejce do kasy. Często zdarza się także, że na stronach z materacami produkty są tańsze, aniżeli w sklepie stacjonarnym (bak kosztów lokalu i pracowników). Jedną z powszechnie dostępnych i chwalonych przez użytkowników marek materacy jest Hilding, który oferuje swoje produkty na stronach takich jak abcsnu.pl, a także abcsypialni.pl (pełna lista sklepów znajduje się tutaj https://hilding.pl/sklepy-z-materacami). Zapewniają one dostępność wszystkich modeli Hilding w estetyczny i niesamowicie przejrzysty sposób, który umożliwia nie tylko odpowiedni wybór, ale także i porównanie produktów. Znajdziemy na nich także ergonomiczne poduszki, które również zwiększą komfort naszego snu.

Materac ma ogromny wpływ na nasze życie oraz zdrowie, dlatego gdy tylko zauważymy, że coś jest nie tak – reagujmy. Obecnie możemy w wygodny i bezpieczny sposób zakupić materac w sklepie internetowym, więc nie warto ryzykować zdrowiem i jak najszybciej go wymienić!