Materac dla alergika powinien być nie tylko wygodny, ale i wykonany z odpowiednich materiałów. Bardzo ważne jest to, aby nieco ulżyć osobom wrażliwym na wszelkiego rodzaju alergeny i zminimalizować występowanie uporczywych objawów w nocy.

Jeden produkt, wiele korzyści

Wybór nowego materaca to zawsze nie lada wyzwanie – teraz jest to jeszcze trudniejsze, ponieważ na rynku jest dostępna cała masa przeróżnych produktów wysokiej jakości. Najczęstszy dylemat jednak pojawia się na etapie wyboru wkładu. Piankowy, czy sprężynowy – który będzie miał lepsze właściwości? Nie ukrywamy, że wszystko jest kwestią bardzo indywidualną, ale są materace, które mogą spełnić oczekiwania sporej grupy osób. Mowa tutaj o wyrobach hybrydowych, które łączą zalety sprężyn i pianek. Hilding Dance powstał na bazie sprężyn kieszeniowych, które są otoczone przez połączenie pianek o wspaniałych właściwościach. Takie zestawienie zapewnia wspaniałe podparcie i dopasowywanie się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, a ponadto wykazuje właściwości termoregulacyjne i chłodzące. Dlaczego w takim razie jest polecany dla alergików? Głównie ze względu na to, że wszystkie materiały zastosowane w produkcji modelu Dance są antyalergiczne, a pokrowiec jest przystosowany do prania w pralce.

Wybierz produkt ceniony przez ekspertów

Materace dla alergika - wybierz odpowiedni model!Alergia potrafi skutecznie wyprowadzić z równowagi – szczególnie w okresie, gdy jej objawy najbardziej się nasilają. Odpowiedni materac może mieć wpływ na ograniczenie występowania uporczywych objawów, które utrudniają zdrowy i nieprzerwany sen. Hilding Fandango to propozycja, która zachwyca niesamowitymi właściwościami, a także ceną. W modelu zastosowano dwie różne twardości – wystarczy obrócić materac na drugą stronę i cieszyć się zupełnie innym poziomem komfortu. Regularne obracanie wyrobu to również gwarancja wydłużenia trwałości! We wnętrzu produktu zastosowano matę kokosową, która nie tylko utwardza powierzchnię, ale przede wszystkim wpływa na efektywne przepuszczanie powietrza. Dzięki temu w materacu nie tworzą się roztocza i mikroorganizmy – najwięksi wrogowie alergików. Na co jeszcze zwracać uwagę? Przede wszystkim na certyfikaty, które potwierdzają, że produkt przeszedł masę testów i badań, które miały za zadanie sprawdzić jego właściwości. Status wyrobu medycznego sprawia, że Hilding Fandango jest propozycją idealną również dla osób starszych i cierpiących z powodu bólu kręgosłupa. Dla alergików największe znaczenie ma jednak inny certyfikat – Oeko-Tex Standard 100, który jest światowym znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych.

Higiena snu na wysokim poziomie

Niestety osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergeny powinny jeszcze bardziej zwracać uwagę na częstotliwość prania pokrowca. To właśnie na nim gromadzi się najwięcej szkodliwych mikroorganizmów, a sama tkanina znajduje się bardzo blisko ciała użytkownika. Podczas tworzenia modelu Hilding Zorba pomyślano o tych potrzebach. Pokrowiec powstał z tkaniny o strukturze przepuszczającej powietrze – to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu wentylacja we wkładzie jest zachowana na odpowiednim poziomie. Tkanina została wyposażona w wygodny zamek rozdzielczy, który zdecydowanie ułatwia proces zdejmowania obicia i zakładania go z powrotem. Pranie w pralce jest jak najbardziej możliwe – i to w temperaturze aż do 60°C!

Jeśli jesteś alergikiem, koniecznie zwróć uwagę na powyższe modele. Powstały specjalnie z myślą o zminimalizowaniu ilości alergenów, a dodatkowo są bardzo wygodne i komfortowe.