Szukasz materaca dla swojej pociechy? Wbrew pozorom może to być bardzo trudne zadanie. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku komfort na jak najwyższym poziomie, a jednocześnie ważne jest to, aby wyrób pozytywnie wpływał na zdrowie. Przedstawiamy kilka najlepszych modeli, które sprawdzą się w każdej sypialni.

Propozycja dla najmłodszych na każdą kieszeń

Zdajemy sobie sprawę z tego, że pierwsze miesiące życia dziecka potrafią być naprawdę bardzo kosztowne. Urządzanie pokoju, kupowanie ubranek i zabawek… to wszystko potrafi pochłonąć naprawdę sporą część domowego budżetu! Właśnie dlatego powstały materace dziecięce, które łączą świetną jakość z bardzo niską ceną. Hilding Dobranocka to produkt o średniej twardości, który został wypełniony innowacyjną pianką poliuretanową FlexiFoam. Jej główną zaletą jest niespotykana elastyczność i plastyczność, dzięki której kręgosłup dziecka jest idealnie podparty, a przy okazji pociecha może odczuwać bardzo duży komfort. Struktura i gęstość została dobrana w taki sposób, aby podłoże dopasowywało się do kształtu ciała maluszka. Produkt jest odwracalny – obie jego strony są przeznaczone do użytkowania, a ich regularna zmiana zapewnia odpowiednią wentylację i znacząco zwiększa jego trwałość. Wszystkie materiały zastosowane w produkcji materaca są bezpieczne dla zdrowia, dzięki temu nawet maluszek wrażliwy na wszelkiego rodzaju alergeny może korzystać właśnie z tego produktu.

Czy twarde podłoże jest odpowiednie dla dziecka?

Najlepsze materace dziecięce - jaki model wybrać?Wydawać by się mogło, że dziecko nie powinno spać na twardym podłożu – w niektórych przypadkach jest to prawda, ponieważ u niektórych pociech mogłoby to skutkować zbędnymi napięciami mięśniowymi podczas nocnego wypoczynku. Każdy wybór warto jednak konsultować z lekarzami lub fizjoterapeutami – szczególnie wtedy, gdy dziecko ma szczególne potrzeby. Świetną propozycją o sporej twardości jest Hilding Kołysanka, który wyróżnia się obecnością warstwy maty kokosowej. Jest to materiał, który poza właściwościami utwardzającymi materac, ma jeszcze jedną ogromną zaletę: doskonale przepuszcza powietrze i chroni przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów. Warto zaznaczyć, że kokos nie tylko zwiększa twardość podłoża, ale jednocześnie zapewnia sprężystość i elastyczność. Jest to więc naprawdę dobre rozwiązanie, ponieważ dziecko odczuwa komfort oraz nie pozwala na niepożądane zapadanie się ciała. Podobnie jak poprzednik, został zbudowany na bazie pianki poliuretanowej FlexiFoam oraz posiada właściwości antyalergiczne.

A co w przypadku nieco starszych dzieci?

Powyższe propozycje to modele dla młodszych dzieci. Oczywiście warto dbać o to, aby pociechy w pierwszych latach życia spały na jak najlepiej dobranym podłożu, ale jest to równie ważne wtedy, gdy są już nieco starsze. Zaczynają wtedy chodzić do szkoły i spędzać dużo czasu w pozycji siedzącej, ale równie wiele godzin spędza się w tym wieku aktywnie. Hilding Funky to kolejna niedroga propozycja, która świetnie sprawdzi się w młodzieżowym pokoju. Wyróżnia się rzucającym się w oczy, rzadko spotykanym pokrowcem w ciekawy wzór. Kręgosłup oraz inne części ciała są świetnie podparte dzięki podzieleniu całej powierzchni materaca na siedem zróżnicowanych stref twardości, które pracują proporcjonalnie do wywieranych nacisków. Obie strony podłoża charakteryzują się nieco inną twardością, dzięki czemu każdy użytkownik może wypróbować materiały o różnych właściwościach i wybrać tę stronę, która jest odpowiednia.

Dwie powyższe propozycje uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, dzięki czemu można być pewnym, że dziecko od najmłodszych lat śpi na podłożu wysokiej jakości. Wszystkie modele są wyprodukowane przez znanego i cenionego producenta Hilding, który stawia na najwyższą jakość i funkcjonalne rozwiązania – wybierz któryś z tych wyrobów, a Twoje dziecko będzie wypoczywało zdecydowanie bardziej komfortowo i efektywnie!