Spokojny sen gwarantuje nie tylko prawidłową regenerację organizmu, ale także i siły na cały dzień. Z uwagi na to warto dokładniej przyjrzeć się, na jakim materacu śpimy. Powinien on być w jak najlepszym stopniu dopasowany do potrzeb swojego użytkownika, między innymi do wagi, wzrostu czy stanu zdrowia. W trosce o jak najlepszy sen, w ofercie lokalnych sklepów znaleźć można materace ze statusem wyrobu medycznego. Czym one się charakteryzują i jakie jest ich zastosowanie?
Materace ze statutem wyrobu medycznego – cechy
Każdy materac wyróżnia się indywidualnymi cechami, które najczęściej wynikają z wypełnienia. Wśród nich wyróżniają się materace ze statusem wyrobu medycznego, które posiadają liczne właściwości prozdrowotne. Zostały one potwierdzone poprzez odpowiednie testy, dzięki którym materace medyczne uzyskały status wyrobu medycznego w klasie I. Ich nadrzędną rolą jest przede wszystkim korzystny wpływ na kręgosłup użytkownika, a wszystko to za sprawą idealnego dopasowania się do anatomicznych kształtów ciała. Dodatkowo spanie takim podłożu umożliwia zniwelowanie dolegliwości bólowych, które wynikają ze schorzeń kręgosłupa. Najlepsze materace ze statusem wyrobu medycznego posiadają certyfikat AEH, który potwierdza wysoką jakość oraz fakt, że spełnia on rygorystyczne wymogi pod kątem ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości.
Materace ze statusem wyrobu medycznego – jaki wybrać?
Materace posiadają wiele wspólnych cech, jednak aby móc odpowiednio dopasowywać się do różnych użytkowników, to muszą między sobą różnić się. W lokalnych sklepach można znaleźć wiele różnorodnych materacy, dzięki czemu każdy może dopasować je do swoich indywidualnych preferencji. Wśród nich znajduje się między innymi Hilding Rumba – materac piankowy, termoelastyczny. Jego wkład opiera się na piance Velvet Touch, która jest materiałem o wysokiej sprężystości, wytrzymałości i odporności na odkształcenia. Połączona ona jest z pianką Visco reagującą na temperaturę oraz nacisk ciała użytkownika. W ten sposób materac jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznej budowy ciała i w prawidłowy sposób podpierać kręgosłup. Ponadto sam materac przystosowany został do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka. Innym typem jest Hilding Pasodoble, który zaliczany jest do materacy sprężynowych. W swoim składzie posiada sprężyny kieszeniowe redukujące drgania oraz zapewniające wysoką elastyczność punktową. Znaleźć tam można również piankę FlexiFoam odpowiadająca za elastyczność i plastyczność, a także włókno kokosowe i włókno sizal. Gwarantują one wysoce antyalergiczne oraz wytrzymałe podłoże, które będzie służyło przez lata. Warto pod uwagę wziąć różnić inny materac sprężynowy, jakim jest Hilding Fandango. Jego wkład również opiera się na bazie sprężyn kieszeniowych. Ponadto posiada piankę FlexiFoam i dwa wyjątkowe materiały. Należy do nich antyalergiczny kokos oraz utwardzający podłoże filc. Jest bardzo podobny do Hilding Pasodoble, jednak odróżnia je odczuwalny stopień twardości.
Materace ze statusem wyrobu medycznego – dla kogo?
Materace do spania stanowią główny element wyposażenia każdej sypialni. Odpowiadają za komfortowy sen oraz zdrowy wypoczynek. Jednak ich wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Z uwagi na to materace ze statusem wyrobu medycznego idealnie sprawdzą się u:
- alergików,
- par i singli,
- osób chcących profilaktycznie zadbać o kręgosłup,
- osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa,
- osób cięższych i lżejszych,
- osób starszych,
- osób aktywnych.
Materace ze statusem wyrobu medycznego stanowią uniwersalne produkty, które idealnie sprawdzą się w każdej sypialni. W doskonały sposób wspierają kręgosłup użytkownika, tym samym zapobiegając powstawaniu wad postawy oraz niwelując dolegliwości bólowe wynikające ze wszelkiego rodzaju schorzeń. Dostępne w lokalnych sklepach materace ze statusem wyrobu medycznego posiadają wiele dodatkowych właściwości, które wpływają na komfort i efektywność snu.