Minimalizm to styl życia, na który coraz częściej przechodzi wiele osób. Minimalizm spotykany jest jednak nie tylko w podejściu do egzystencji, ale również podczas dekoracji wnętrz, a przede wszystkim uwielbiany jest w sypialniach. Czym więc jest minimalizm w sypialni i jak go do niej wprowadzić?

Na czym polega minimalistyczna sypialnia?

Sypialnia utrzymana w stylu minimalistycznym charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Osoby urządzające pokój w tym stylu, rezygnują z wszelakich ozdób i bibelotów, ponieważ uważają je za niepotrzebne oraz zagracające przestrzeń, która jest najważniejsza do swobodnego poruszania się oraz harmonijnego życia i udanego wypoczynku. Minimaliści do sypialni wybierają tekstylia oraz meble jedynie wysokiej jakości, która zapewni długą żywotność mebli. Dzięki temu posłużą na lata.

Postaw na materac wysokiej jakości

Minimalizm w sypialniZgodnie z zasadami postulowanymi przez minimalistów, wysoka jakość powinna się tyczyć przede wszystkim materaca, ponieważ to na nim spędzamy każdą noc, w trakcie której powinniśmy dobrze wypocząć i zregenerować siły na kolejny dzień. W związku z tym, poświęć dużo uwagi na wybór odpowiedniego modelu. Idealny materac to taki, który nie jest zbyt twardy ani miękki. Twoje ciało powinno spoczywać swobodnie, a Ty nie powinieneś odczuwać nawet najmniejszego dyskomfortu podczas leżenia. Producenci oferują możliwość zakupu materaca na okres próbny, podczas którego możesz przetestować dany model i określić, czy w pełni spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli nie, bez problemu możesz taki materac zwrócić.

Na jakie łóżko się zdecydować?

Mając wybrany odpowiedni materac, czas na dobór łóżka. Najlepszym wyborem będzie prosta drewniana rama pozbawiona skomplikowanych zdobień lub dodatków. Szerokość nie ma tutaj znaczenia – wybierz taki wymiary, jakie Ci pasują. Dla minimalisty liczy się przede wszystkim drewno, z jakiego został wykonany mebel. W związku z tym, najlepiej będzie jeśli zdecydujesz się na łóżko w naturalnym kolorze drewna.

Tekstylia – po jakie sięgnąć?

Pościel, podobnie jak łóżko, musi współgrać z resztą wystroju. Dlatego też, wybierając tekstylia do sypialni, należy kierować się zasadą: im mniej, tym lepiej. Minimaliści do swoich wnętrz wybierają stonowane, głównie białe lub pastelowe kolory. Rezygnują też z materiałów niszczących środowisko i wykorzystujące zwierzęta. Jako absolutna podstawa, doskonale sprawdzi się białe prześcieradło, które zapewni miękkość, a także wysoką jakość podczas snu. Kołdra 4 pory roku to okrycie, które idealnie sprawdzi się podczas wszystkich pór roku. Niezależnie od panującej temperatury, kołdra dostosuje się do niej i w zależności od Twoich potrzeb, ogrzeje Cię lub schłodzi. Jeśli chodzi o poduszki, nie kupuj ich w dużych ilościach. Minimaliści stawiają jedynie na to, czego rzeczywiście potrzebują. Do wygodnego wypoczynku potrzeba im zaledwie dwóch poduszek, wykonanych oczywiście z wysokiej jakości materiałów. Szeroki wybór modeli poduszek znajdziesz na https://sennamaterace.pl/24-poduszki.

Na jaką kolorystykę postawić?

W minimalistycznej sypialni króluje przede wszystkim biel. To właśnie ten kolor optycznie powiększa każde pomieszczenie. Należy jednak uważać, ponieważ jej nadmiar może stworzyć szpitalny nastrój, a tego przecież nie chcemy. W pokoju możemy zdecydować się na biel, przełamując ją jednak innymi pastelowymi kolorami, takimi jak pudrowy róż, delikatna mięta lub brzoskwiniowy pomarańcz. Kolory powinny jednak idealnie ze sobą współgrać, stanowiąc spójną całość. Jasna kolorystyka będzie idealnym tłem dla pozostałych mebli, które możemy zestawić w stylu skandynawskim lub klasycznym.

Co z dodatkami?

Do tematu dekoracji w minimalistycznej sypialni należy podchodzić bardzo ostrożnie. Wyznawana przez minimalistów zasada ograniczania konsumpcji wszelkich dóbr materialnych mocno ogranicza możliwości dekoracyjne. Ale to wcale nie oznacza, że trzeba z nich całkowicie zrezygnować. Jeśli chcesz nieco urozmaicić przestrzeń, wywołaj rodzinne zdjęcia i opraw je w prostą ramkę, którą możesz zawiesić nad łóżkiem lub postawić obok niego na szafce. Taka subtelna dekoracja nie zaburzy reszty pomieszczenia, a tym samym wprowadzi delikatną różnorodność.

Sprawdź ofertę na stronie sklepu Senna Materace!