Dzień ślubu to wyjątkowy moment w życiu. To uroczystość pełna radości, miłości, wzruszeń i pięknych chwil. Jednak dla wielu osób to także źródło stresu i niepokoju. Organizacja, detale, goście, a przede wszystkim chęć, by wszystko poszło idealnie, mogą przytłoczyć oraz pogorszyć samopoczucie nie tylko państwa młodych, ale również bliskich. Jak zatem zadbać o siebie w tym ważnym dniu, by móc cieszyć się każdą chwilą i nie przejmować błahostkami? W tym artykule znajdziesz odpowiedź!

Przygotuj plan działania

Ślub z zasady nie jest spontanicznym wydarzeniem, na który decydujemy się na ostatnią chwilę. Ślub to zaplanowana uroczystość, która dla wielu z nas musi być dopięta na ostatni guzik. To naturalne, że wraz z przyjściem tego wielkiego dnia odczuwamy stres. Zastanówmy się jednak, z czym on jest związany. W większości przypadków dotyczy on właśnie tego, jak przebiegnie cała ceremonia oraz późniejsze wesele. Aby więc zminimalizować swój stres oraz faktycznie móc cieszyć się tym pięknym dniem, warto dopilnować całej organizacji uroczystości. I nie chodzi tu o to, aby w dniu ślubu zamartwiać się każdą drobnostką – warto już na kilka dni przed upewnić się, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Dobrym rozwiązaniem jest również przygotowanie planu działania na sam dzień uroczystości. Jasny i przejrzysty schemat pozwoli Ci uspokoić myśli. Zastanów się, o której powinieneś wstać rano, aby na spokojnie się z wszystkim wyrobić. Umów fryzjera oraz makijażystę na godziny, które nie będą kolidowały z innymi przygotowaniami do ślubu. Możesz także poprosić bliskich o wypełnienie poszczególnych zadań. To w końcu Twój dzień! Pozwól sobie na to, aby inni przejęli ster, dzięki czemu będziesz mógł mieć spokojną głowę. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajęcie wedding plannera, który zajmuje się całą organizacją ślubu jak i samymi przygotowaniami w ten piękny dzień.

Wellness w dniu ślubu: jak zminimalizować stres i cieszyć się tym pięknym dniem?Poranna rutyna

Aby skutecznie uporać się ze stresem w dniu ślubu, warto również rozpocząć go od chwili dla siebie. Możesz wstać nieco szybciej, wybrać się na spacer, pobiegać, porozciągać się. Zafunduj sobie dłuższą kąpiel z filiżanką kawy. Nie zapomnij także o zjedzeniu pełnowartościowego śniadania, ponieważ najprawdopodobniej Twoim kolejnym posiłkiem będzie dopiero weselny rosół, a uczucie głodu nie jest zbyt przyjemne, tym bardziej stojąc na ślubnym kobiercu. Dzień warto także rozpocząć od szklanki wody z cytryną, która pomaga oczyścić organizm i da uczucie odświeżenia. Poranna rutyna powinna pozwolić Ci się wyciszyć oraz przygotować mentalnie na ten ważny dzień.

Wyśpij się

Chcesz na swoim weselu bawić się do białego rana? Na pewno nie będzie to możliwe, jeśli noc szybciej się porządnie nie wyśpisz. Dlatego też postaraj się w miarę szybko położyć się do łóżka i zafundować sobie przynajmniej 8 godzin snu. Prawda jest bowiem taka, że niewyspanie, a tym bardziej zmęczenie potęguje stres. Poza tym, jeśli chcesz wyglądać w dniu swojego ślubu promiennie oraz zdrowo, odpowiednia dawka snu stanowi tutaj kluczową kwestię. Ważna jest także jego jakość – należy więc zaopatrzyć się we właściwe akcesoria sypialniane, a w szczególności w wygodny materac Hilding Step, który zadba o Twój treściwy wypoczynek. Wiele doskonałych produktów znajdziesz na tej stronie: www.hilding.pl.

Akceptacja

Nie istnieje coś takiego, jak idealny ślub. Musimy więc pogodzić się z tym, że nie zawsze wszystko pójdzie po naszej myśli. Poza tym nie musi być „idealnie”, aby ślub i wesele były naprawdę piękne. Z pewnością zresztą takie będą! Koniec końców jest to wydarzenie celebrujące miłość, a nie czas bezbłędnej organizacji. Warto zatem zaakceptować to, że coś może się nie udać. Błędy i wypadki się zdarzają. Na tyle, ile możemy, starajmy się im zapobiec i je wyeliminować, jednakże nie pozwólmy, aby potęgowały one nasz stres oraz negatywnie wpływały na nasze samopoczucie w tak pięknym dniu. Akceptacja jest tutaj kluczem do prawdziwego szczęścia.

Wsparcie bliskich

W dniu ślubu nie bój się prosić o pomoc. Obecność bliskich jest naprawdę ważna, lecz wsparcie jeszcze bardziej się ceni. Otaczaj się więc osobami, które dają Ci poczucie spokoju. Poza tym skup się na ludziach, którzy naprawdę się dla Ciebie liczą i którzy dodają Ci energii, a nie ją odbierają. Nie ma sensu zapraszać na swój ślub kogoś, kto negatywnie wpływa na Twoje samopoczucie, ponieważ „tak wypada”, nawet jeśli ta osoba jest Twoją rodziną. Nie pozwól, aby cokolwiek lub ktokolwiek zniszczył ten piękny dzień. Zaproś wyłącznie osoby, które cenisz i z którymi utrzymujesz pozytywne relacje. To w końcu Twoje święto i masz pełne prawo zadecydować, kto będzie Ci w nim towarzyszył.

Pozostawiaj sobie czas

Dobry plan działania wiąże się oczywiście z efektywnym zarządzaniem czasem. Najważniejsze jest to, aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Warto planować z wyprzedzeniem i tym samym pozostawić sobie trochę wolnego czasu w dniu ślubu, abyśmy mogli się nim naprawdę cieszyć oraz odetchnąć chwilę od wszystkich przygotowań. Dzięki temu będziemy mieć także spokojną głowę, a cała organizacja nie będzie aż tak przytłaczająca. Dobre zarządzanie czasem da nam pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy i że wszystko jest na swoim miejscu.

Techniki relaksacyjne

Jeśli wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a mimo to nie potrafisz się uspokoić i wygrać ze stresem, możesz sięgnąć po różne techniki relaksacyjne, które z pewnością pozwolą Ci okiełznać burzę myśli. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem medytacja, napoje relaksujące, aromaterapia czy joga. Każda z tych opcji zapewni Ci chwilę rozluźnienia i wyciszenia umysłu. Skup się również na uspokojeniu swojego oddechu. Zminimalizuje to stres i pozwoli Ci się skoncentrować na chwili obecnej.

Dzień ślubu to wyjątkowy moment, który powinien być źródłem radości, a nie stresu. Wprowadzając elementy wellness do swojego dnia, możesz naprawdę cieszyć się każdą chwilą i uczynić go jeszcze bardziej niezapomnianym. Powyższe wskazówki z pewnością pozwolą Ci zminimalizować stres w dniu ślubu.