Dzieci kojarzą nam się z beztroskim życiem, ciągłą zabawą i brakiem stresu w swoim życiu. Jest to w dużym stopniu prawda, najmłodsi dużo lepiej radzą sobie z różnymi problemami, często po prostu nie zwracając na niektóre rzeczy uwagi. Dorosły człowiek może się od nich tego uczyć! Ty również możesz odpoczywać ze swoim dzieckiem poprzez różne zabawy i aktywności! Sprawdź koniecznie, co możesz robić ze swoją małą pociechą, aby się odstresować!

Zabawa na świeżym powietrzu

Jak powszechnie wiadomo, dzieci to wulkany energii. Bardzo często rodzice się zastanawiają, czy kiedyś baterie w maluszku się wyczerpią i są pełni zdziwienia oraz podziwu, że dziecko może tyle czasu być mocno aktywnym. Spędzaj jak najwięcej czasu z pociechą na świeżym powietrzu, np. na placu zabaw, gdzie oboje możecie się świetnie bawić! Zapewniamy, że spędzanie wspólnie czasu dodatkowo sprawi, że więzi między Tobą a Twoim dzieckiem z pewnością się polepszą i pogłębią.

Spacery

Spacery z Twoim dzieckiem mogą być bardzo przyjemne dla Was obojga. Możecie razem zwiedzać okolicę, podziwiać piękne budynki, chodzić na lody czy podziwiać piękno przyrody okolicznych parków i lasów. W tym czasie możecie rozmawiać i zacieśniać więzi. Bardzo często takie rozmowy pozwolą Ci na poznanie tego, co obecnie dzieje się w szkole czy przedszkolu Twojej pociechy. Jeśli dziecko jest małe, to pamiętaj o zabraniu wózka, ponieważ dłuższy spacer może być dla niego zbyt męczący!

Sport

Zabawa z dziećmi - sposób na odstresowanie.Jeśli Twoje dziecko uwielbia sport, to koniecznie wypróbuj z nim właśnie takiej metody na odstresowanie. Możecie zacząć od wspólnej gry w piłkę nożną w parku czy ogródku przy domu. Fajną aktywnością, którą możecie wykonywać wspólnie, jest chodzenie na basen i pływanie. Możecie uczestniczyć w grupowych zajęciach, które często są organizowane właśnie dla rodziców z dziećmi. Twoje dziecko nauczy się pływać, Ty polepszysz swoje umiejętności, a to wszystko będzie się sprowadzać do świetnej zabawy i odpoczywania od problemów dnia codziennego. Ciekawym sposobem na odpoczynek z dzieckiem jest jeżdżenie rowerem. Dzięki nim możecie wspólnie zwiedzać okolicę. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie i koniecznie załóż sobie i swojemu dziecku kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana!

Oglądanie bajek

Bajki są dla dziecka nieodzownym elementem prawie każdego dnia. Obecnie w telewizji na różnych programach można obejrzeć naprawdę wiele bajek, ale niekoniecznie są one odpowiednie dla danych grup wiekowych maluchów. Warto obejrzeć puszczane bajki razem z dzieckiem i zweryfikować to, co ogląda. Możesz również pokazać dziecku bajki ze swojego dzieciństwa, które obecnie nie są już puszczane. Wspólne oglądanie bajek sprawi, że poznasz gust swojej pociechy, zrozumiesz, co lubi, a dodatkowo będziecie mogły porozmawiać o swoich wrażeniach, po obejrzeniu bajki. Zapewniamy, że jest to super zabawa!

Kolorowanie, malowanie i rysowanie

Obecnie na rynku, dostępnych jest mnóstwo różnych kolorowanek dla dzieci, które mogą umilić czas Tobie i Twojemu maluchowi. Możecie kolorować jeden obrazek, a możesz kupić specjalne kolorowanki dla dorosłych, które mają stanowczo więcej szczegółów. Usiądźcie razem przy stole i cieszcie się swoją obecnością, słuchając spokojnej melodii. Inną opcją jest kupienie płócien, farb oraz pędzli – niech Was poniesie fantazja i namalujcie, cokolwiek chcecie! Później możecie postawić swoje obrazy w salonie jako dekorację! Rysowanie również może być świetnym sposobem na odstresowanie! Możecie rysować to, co druga osoba powie i zrobić z tego mały konkurs. Sposobów na kreatywny odpoczynek, a jednocześnie spędzanie czasu ze swoim dzieckiem, jest naprawdę wiele! Mamy nadzieję, że wykorzystasz choć jeden z nich!

Czytanie książek

Obecny rynek książkowy oferuje naprawdę wiele pozycji dla dzieci. Możesz czytać razem jedną książkę, tę skierowaną do dziecka, lub każdy może czytać swoją propozycję książkową. Zapewne mniejsze dzieci będą potrzebować pomocy w tej aktywności, ale starsze, takie, które posiadają już umiejętność składania literek w słowa, a słów w zdania, zapewne mogą czytać już samodzielnie. Czytanie książek sprawi, że oderwiecie się od teraźniejszego świata i zagłębicie w ciekawych światach oraz poznacie mnóstwo nowych bohaterów!

Gotowanie

Wspólne przygotowywanie posiłków może być wspaniałym odstresowaniem od codziennych zmartwień. Możecie razem przygotować tak naprawdę śniadanie, obiad, kolację, jakieś przekąski czy upiec ciasteczka, babeczki lub ciasto. Wszystko zależy od tego, na co się zdecydujecie. Zapewniamy, że robienie razem posiłków może być naprawdę ciekawym pomysłem na odstresowanie od wyzwań dnia codziennego. Pamiętaj jednak, że jeśli dziecko jest małe, to może się to skończyć dużym bałaganem!

Domowe porządki

Połącz ze sobą, to co może być zabawą z tym, co może być pożyteczne. Zróbcie zawody w tym, kto szybciej posprząta swoją przestrzeń – dziecko może skupić się na swoim pokoju, a Ty możesz wybrać salon, kuchnię czy swoją sypialnię. Możecie również razem posprzątać dane pomieszczenie. Wtedy będziesz mógł zacząć nauczać swoją pociechę zachowywania porządku wokół siebie!

Spanie

Idealnym sposobem na odstresowanie, jest oczywiście sen. Możecie robić sobie wspólne drzemki w ciągu dnia, które pomogą Wam odpocząć! Koniecznie zadbaj o odpowiednie podłoże w łóżeczku swojej pociechy! Szczególnie polecamy materace dziecięce. Zwróć również uwagę na poduszki i kołdry dla dzieci, które zapewnią mu dodatkową wygodę!

Przeczytaj także: